Monday, March 17, 2025
NaslovnaZanimljivostiKako je Čkalja pre 30 godina opevao život u Srbiji: Nasmejaće vas...

Kako je Čkalja pre 30 godina opevao život u Srbiji: Nasmejaće vas do suza i uveriti da se ništa nije promenilo!

Naš legendarni glumac i kralj komedije rođen je, simbolično, na Dan šale, 1. aprila 1924. godine u Kruševcu. Moglo bi se reći da je datum njegovog rođenja odredio i njegov životni poziv.

Pre otprilike tri decenije u emisiji “Čkalja smeh do suza”, naš najveći komičar, glumac i zabavljač poslao je poruku o stanju i životu u tadašnjoj državi. Kao što to obično biva sa mnogim komično – satiričnim delima, ona ne prestaju da budu aktuelna u našoj zemlji ni nakon nekoliko decenija. Takav nam je mentalitet.
A u našem mentalitetu stoji i da mnogo volimo da se šalimo. Najviše na sopstveni račun. Zato je Čkalja otpevao jednu šaljivu pesmu kojom je opisao nas i ono što nam vlasti rade podugo. Iako se Čkalja nije mogao pohvaliti svojom muzikalnošću, ne možemo da mu zamerimo. Jer, videćete, suviše istine ima u njegovoj šali!
Pogledajte video i nasmejte se do suza!

Autor: K. M.

Katarina
Katarina
Opančar u usponu
RELATED ARTICLES

POSTAVI ODGOVOR

molimo unesite svoj komentar!
ovdje unesite svoje ime

Most Popular

Recent Comments