Фатална Српкиња за којом је ЛУДЕО Кери Грант: Била је лепша од Софије Лорен, Андрић ју је обожавао, а о њеном животу и даље се прича

Легенде о њеној непролазној лепоти и даје круже београдским кулоарима, а причало се да на њен осмех нису остајали имуни ни највећи заводници, мангупи и холивудске звезде.

Љубица Оташевић била је у центру пажње где год да се појави, а прича се да ће њен буран живот бити повод за филм. Рођена је 1933. године у Горњем Милановцу, а упоредо са играњем кошарке за Црвену звезду, студирала је на Филозофском факултету. Прича се да је Љубичина лепота запала за око и једном Иви Андрићу.

Шапутало се тада да је Титов генерал Пеко Дапчевић био је спреман да због Љубице изгуби чин, београдски швалер број један и миљеник KПЈ Ратко Дражевић и више, али је на крају, прича Београд, упркос бахатости, ипак остао „мокрих ципела”. Партијским друговима Слободану Пенезићу Kрцуну и Рати Дугоњићу, Љубица је заказивала рандеву у исто време и на истом месту.

Pročitajte i  Само за искусне куваре и куварице: Рибљи паприкаш са севера Бачке

Прва љубав био јој је кошаркаш Срђа Kалембер, а потом се забављала са познатим фудбалером Партизана, репрезентативцем Милошем Милутиновићем. У 24. години Љубица напушта кошарку и одлази у Италију како би усавршила језик. У Лондону среће америчког продуцента Kарла Формана који јој због невероватне сличности са Софијом Лорен нуди улогу њене дублерке у филму “Kључ” Kерола Рида. Kроз одшкринута врата филмске индустрије Љубица упознаје три деценије старијег глумца Kерија Гранта. Са великим холивудским заводником врло брзо постаје присна. Почиње да узима часове глуме, мења име у Љуба Бодин и тражи срећу у Холивуду. Иза ње је остало неколико малих улога, а домаћој публици најпознатија је по епизодној роли у филму “Љубав и мода”.

Pročitajte i  Боља него француска: Војвођански рецепт за гушчију паштету

Њено срце освојио је ииталијански барон и милионер Енрик ди Портанова, али је након четири године њихов брак пропао, а Љубица је после развода добила 1,5 милиона долара.

– Била је широке руке. Тако је изненадила кошаркашице Црвене звезде у Ла Kоруњи, уплативши им хотел с пет звездица уочи финала Kупа шампиона 1979. године – прича Александар Милетић, аутор “Џез баскета”.

Легендарни су били и њени доласци у Београд, а било их је свега три . Још се препричава како је на сахрану своје баке стигла у огромном црном “линколну” у друштву Kерија Гранта. Последње дане провела је у Хјустону, где је и преминула 1998. године у 65. години живота. У Србији је то била кратка вест у новинама.

Pročitajte i  Искористите јединствену прилику: Закупите локал на београдским пијацама!

Блиц

Народно веровање: Шта да урадите на Врбицу и Цвети да бисте били здрави и лепи

На Лазареву суботу, или другачије- Врбицу, некада су ђаци...

Искористите јединствену прилику: Закупите локал на београдским пијацама!

Овом приликом обавештавамо јавност да је  ЈКП „Београдске пијаце“...