Трикови који чине да се џемпер никад не ућеба: Да увек изгледају као тек купљени

Поједини материјали лако губе своју текстуру и прилично су осетљиви па је пожељно третирати их на посебан начин. То посебно вреди за вуну и кашмир од којих су направљени омиљени џемпери.

Никако немојте ове комаде одеће прати у машини, јер се показало да није добро чак ни на програму за вуну. Најбоље је да џемпер оперете “на руке”, пожељно у хладној води, детерџентом за ручно прање веша или оним који је намењен прању вунене гардеробе, а у последњу воду ставите неколико капи омекшивача.

Џемпер се не цеди, већ се суши раширен преко пешкира и на жици, не много близу директног извора топлоте.

Pročitajte i  Из књиге "Болести душе" Николаја Пестова: Питања која ће вам открити да ли је ваше психичко здравље нарушено

Вунена одећа лако се шири док је мокра па је најбоље лагано је протрести након прања и положити на пешкир да се оцеди и да пешкир упије воду. Из истог разлога избегавајте прејако цеђење својих џемпера, само лагано рукама притисните материјал.

Уклањање “грудвица”

Честим ношењем вунених џемпера на њима се стварају нежељене “грудвице” због којих ваш омиљени топли комад може да изгледа старо и изношено. Срећом, овај проблем лако ћете решити уз помоћ обичног бријача.

Поступак је следећи:

Pročitajte i  Само за искусне куваре и куварице: Рибљи паприкаш са севера Бачке
Фото: Пинтерест

Једном руком затегните џемпер на месту где су се појавиле грудвице, а другом руком нежно уклоните вишак вуне. Брзо, једноставно и ефикасно!

Џемпери се углавном прво хабају по рамену на којем носите ташну, на боковима, где, такође, торба додирује џемпер, али и на лактовима и испод пазуха.

Да бисте то спречили, ставите џемпер у кесу која може добро да се затвори и оставите га у замрзивачу током ноћи, ако знате да ћете га сутрадан обући. Ово нарочито важи за џемпере од кашмира и ангоре, који су осетљивији. Зато је боље да за свакодневне прилике купујете џемпере који су израђени од мешавине вуне и памука, или вуне и синтетике.

Pročitajte i  Боља него француска: Војвођански рецепт за гушчију паштету
Фото: Пинтерест

Лактове на џемперу можете да заштите “закрпама” од коже или неког другог материјала – избор је велики.

У орману их држите сложене, јер на вешалицама могу да се истегну, нарочито у пределу рамена. Ако баш морају да висе, онда нека то буде на ширим тапацираним офингерима, пресвученим неким нежним материјалом. Обавезно држите у орману неко средство против мољаца.

Извор: Мондо, 24sata.hr

Народно веровање: Шта да урадите на Врбицу и Цвети да бисте били здрави и лепи

На Лазареву суботу, или другачије- Врбицу, некада су ђаци...

Искористите јединствену прилику: Закупите локал на београдским пијацама!

Овом приликом обавештавамо јавност да је  ЈКП „Београдске пијаце“...