КГБ архиве откриле где је закопано благо Романових: 100 година се трагало, мистерија је коначно решена

Једна од најинтригантнијих прича у целом двадесетом веку је ликвидација породице Романов у Јекатеринбургу (у совјетско време Свердловск) на Уралу у ноћи између 16 и 17. јуна 1918 године, заједно са четворо слуга. Једна од мистерија је преживело дете Романових, која никада није доказана, а друга закопано благо последње руске владајуће династије.

Романови

Како тврде сведоци, непроцењиво благо Романових је закопано 3544 km источно од Москве. Годинама су се преносиле приче о сандуцима злата, који су у глуво доба ноћи укрцавани на возове и негде закопани.

Pročitajte i  Радост за жене: Пролећно цвеће које ће вам улепшати башту и терасу

Потрага за ‘највећим благом на свету’ траје готово 100 година. Почела је истог тренутка кад је стрељачки вод запуцао у подруму куће Ипатиев у Јекатеринбургу. Те куће више нема, а на том месту изграђена је црква Свих светих.

Ових дана објављени су документи из архива КГБ-а, који дају досад најпрецизнију могућу локацију закопаног блага Романових. Не целог, али реч је о злату вредном 30 милиона евра.

У документима пише да је злато закопано уз транссибирску пругу 3544 километра источно од Москве. Нико на том месту неће наћи ознаку ‘x’, али ако нетко има времена, стрпљења и нешто новца, авантура би му се могла исплатити.

Pročitajte i  Са манастирске трпезе: Посне макароне са туњевином готове за десетак минута

Нема сумње и да су КГБ-ови агенти током совјетске власти кренули за тим трагом, али нема информација јесу ли били успешни.

Документи откривају причу Карла Пурока, који је признао да је са пријатељем благо закопао на дубину од 2,5 метара неких 4,5 километара од града Тајге у западном Сибиру.

“Вагони су били накрцани златом, а спашавали смо га од Црвене армије у октобру 1919.”, изјавио је Пурок.

Pročitajte i  Са манастирске трпезе: Посне макароне са туњевином готове за десетак минута

То је тек део блага Романових, круне и тијаре које су припадале убијеним ћеркама цара Николаја такође још увек нису пронађене. Као и дијаманти и друго драго камење непознате вредности.

благо Романових

Трага се и за благом које ја цар лично предао становницима Омска и Тоболска. У тим сандуцима налазе се и сабље украшене дијамантима, које су припадале Николају и краљевићу Алексеју.

Express.hr

Радост за жене: Пролећно цвеће које ће вам улепшати башту и терасу

Једна од главних ствари којој се жене највише радују...

5 феномелних торти без јаја и млека: Богате и укусне. И за посне и за мрсне дане

Шарена торта500 грама шећера 500 грама млевених ораха 1 - 2...