Svetom je juče odjeknula vest da je u svojoj 92. godini preminuo Hju Hefner, osnivač magazina “Plejboj”.
Hju Hefner vodio je buran život, a bio je poznati i po tome što je, kako se kaže, spavao sa više od 1000 žena. Iz tog razloga Hju Hefner bio je idol mnogim muškarcima, a da ih je njegova smrt pogodila osetilo se i u Srbiji.
U niškim lokalnim novinama jutros se pojavilo nekoliko čitulja sa kratkim pozdravom osnivaču “Plejboja”
“Poslednji pozdrav našem bratu” i “Zauvek tvoji prijatelji”
Nišlije koje su se potpisale nadimcima istakli su da već godinama kupuju Plejboj, ali i da to nije jedini razlog zbog koga su dali čitulju. Njih je fascinirao pozitivan stav Hjua Hefnera, a posebno njegovo protvljenje napadu NATOa na Srbiju 1999. godine.
Još jedna čitulja osvanula je u dnevnom listu “Politika”.
„Život sladak ko bombona. Poslednji pozdrav gospodaru noći od Krte i Vlačića”, stoji na 31. strani današnje „Politike”.
Ova dvojica tridesetogodišnjaka iz Beograda izjavila su da ih je Hefnerova smrt mnogo iznenadila, jer su mislili da će on večno da živi:
„Trebalo je večno da živi! Ne znam da li ga je podmlađivao posao kojim se bavio, ali je svakako mnoge među nama uveseljavao. Napravio je baš dobar plan za život. On je dokaz da raj nije samo na nebu nego i na zemlji”, uveren je Nikola.
„Nas dvojica se trudimo koliko možemo da ga sustignemo, ali ne znam da li ćemo uspeti u tome. Sumnjam! Ali, ne treba se predati. Valja dati sve od sebe”, izričit je Nikola Krtolica.
“Dugogodišnji prijatelju i idolu naš, vest o tvojoj smrti nas je duboko potresla, nismo spremni za tvoj odlazak, ali što kaže naš narod ‘imao si se rašta i roditi’. Večna ti slava i hvala“.